ЛЕК ПРОТИВ МНОГУ БОЛЕСТИ: Еве што се може оваа напивка

Досегашните истражувања покажале дека ѓумбирот ја поттикнува работата на дигестивниот систем, ги ублажува симтомите на астма и помага при превенција од кардиоваскуларни болести. Чајот...

Ова овошје ги чува срцето и забите – Намалува холестерол и спречува болести

Храната е лек, а лекувањето со храна е познато од стари времиња. Постојат намирници кои се многу вкусни, но и здрави. Тука на оваа...

НАЈЗДРАВО ОВОШЈЕ НА СВЕТОТ: Убива ќелии на 4 видови рак, вируси и го забавува...

ронијата е вид на билка која расте во влажни шуми. Освен вкусот, аронијата е силен детоксикатор и може да ги уништи факторите кои...

Гинекологот никогаш нема да ви го каже оваа: Како лесно да ги уништите габите,...

Една едноставна алатка ќе ви помогне да ги уништите габите, бактериите и лошиот мирис од вашата вагината. Габите, бактериите и лошиот мирис од вагината...

Млад милјардер платил да го убијат за да му го сочуваат мозокот засекогаш

Американски милјардер од Силиконската долина платил 10.000 долари за да го убијат и да го сочуваат неговиот мозок засекогаш. Бизнисменот Сем Алтман еден...

Секогаш правете го ова кога јадете храна од конзерва – бидете внимателни

Често се случува на секого од нас да купи храна во конзерва, бидејќи не секогаш имаме време за готвење или за нешто свежо...

Ако го исфрлите ЛЕБОТ од исхраната, ќе ви се случат овие 7 работи: Петтата...

Сите наеднаш се опседнати со исфрлање на јаглените хидрати од исхраната. Она што поголемиот дел од луѓето најмногу ги боли е тоа во...

Ананасот е крал на овошјето – помага за слабеење, превенира рак и многу е...

Иако кај нас ананасот не е толку често употребуван, во светската кујна се употребува и за десерти и главни јадење, поради одличниот вкус,...

Сите придобивки на лежењето со подигнати нозе!

Лежењето со подигнати нозе го опушта телото и ја подобрува циркулацијата 0 Сподели Оваа положба ќе ви ги опушти мускулите на вратот и ќе...

Дали ви трнат рацете: Тоа е знак дека ве нападнале две болести!

На рацете се наоѓаат најосетливи рецептори за допир кој преку нервите се поврзани мозокот.Мегутоа доколку некој од тие нерви е оштетен или притиснат ,мозокот...

НАЈНОВИ