Бебето мртво и го извадиле од стомакот: Набрзо следуваше чудо што ги шокираше и...

Бекс и нејзиниот маж Мартин биле неверојатно возбудени кога слушнале дека ќе добијат ќеркичка. Во текот на бременоста се изгледало во ред, меѓутоа во...

Се сеќавате на бабата, главниот јунак од „Титаник“ – вака изгледала кога била млада

Својата актерска кариера ја започнала со настапите на Беркли колеџот во Калифонија во 1930 година, а своите студии ги напуштила за да се венча...

Хорор: Момче починало откако го пробало овој зачин кој сите го имаме во кујна

Една скршена мајка, чие дете почина, ја споделува оваа приказна со сите родители ширум светот. Затоа што грешка се прави за неколку секунди, а...

Девојка болна од рак отишла кај фризерот – кога ја ишишал нејзината долга коса...

Морала да се прости од долгата коса… Откако заболела од рак, оваа преубава девојка Лаура, решила  да оди на фризер. Требала скоро да тргне на хемотерапија,...

Разбеснет маж ја затегнал сопругата со љубовникот: Него крвнички го претепал, а потоа…

Љубоморен маж Василиљ од градот Салавата во Русија, ја удирал својата гола сопруга, која лежела на креветот покриена само со тенок прекривач. На снимката може...

Ја фотографирала новата куќа за да ја покаже: Кога ја видела фотографијата крвта и...

Мишел Медвинтер, мајка на две деца се вселила во куќа во едно село во Англија. За да им ја покае куќата на пријателите таа...

Искрена исповед: Работам во Германија гладна сум, ненаспана и скршена

Не се сите иселенички приказни како бајки. Понекогаш плановите за подобар живот во емиграција паќаат како кула од карти. Порталот Express.hr пренесува приказна на Хрваткиња...

Љубопитни сте? Дадар е убавец ама видете ја неговата сестра близначка! (ФОТО)

Многу мал дел од јавноста знае дека нашиот популарен стилист Дадар има сестра близначка и постар брат. Тој важи за еден од најубавите познати мажи...

Пронашла 72.000 евра, а кога ги вратила парите на сопственикот нејзините соништа станале јаве

Чесните личности ги има многу малку, но сепак постојат. Оваа приказна за една навистина чесна, добра и храбра жена е навистина несекојдневна. Ана Круз е...

Видео: Бабата влезе да го заспие бебето – камерата покажа запрепастувачка снимка

Бабата влезе да го успие детето, загуби рамнотежа, па падна во креветчето. Цела среќа бебето остана неповредено. Оваа снимка го шокираше светот. https://youtu.be/0YOTHZjj6vA

НАЈНОВИ