Активности за „Деновите на водата“ во повеќе училишта

По повод Светскиот ден на водата, 22 Март, ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје во соработка со Град Скопје и општините на територијата на...

(ФОТО) СЕКОЈА ЧЕСТ ЗА ХРАБРОСТА: Како една баба ги мие прозорците

Една баба од Загреб на многу екстремен начин одлучила да ги мие прозорците, и во тој момент некој ја фотографирал и ја објавил...

„Денови на пролетта – Денови на екологијата“ во Градскиот парк

ЈП „Паркови и зеленило“ се вклучи во реализација на проектот „Денови на пролетта – Денови на екологијата“ во организација на Град Скопје, а во...

Со сирени за тревога и блокирање на крстосници, МВР и американската амбасада ќе изведуваат...

Утре припадниците на МВР ќе одржат заедничка вежба за итна реакција со амбасадата на САД во Скопје. Вежбовните активности ќе се одржат во кругот на...

НЕЗНААТ ДА ЛАЖАТ: Тие се најискрените хороскопски знаци

Тие немаат влакна на јазикот, а вистината секогаш ќе ви ја кажат во лице, без преправање. Додека некои знаци знаат да ја премолчат...

Скандал: Бившата и сегашната жена на српскиот фудбалер се степаа пред зградата во која...

Поранешниот фудбалер на Црвена Ѕвезда, сега фудбалски менаџер Ненад Јестровиќ и неговата поранешна сопруга Тамара жестоко се пресметаа пред неговата зграда во Белград. Ненад и...

Нова цена на горивата од понеделник во Македонија

Регулаторната комисија за енергетика треба да ја направи новата корекција на малопродажните цени на нафтените деривати, која ќе важи од понеделник. При последната промена...

Горивата во Македонија од понеделник ќе добијат нова цена

Регулаторната комисија за енергетика треба да ја направи новата корекција на малопродажните цени на нафтените деривати, која ќе важи од понеделник. При последната промена на...

Наскоро наплив на стари возила од Европа: Во Македонија најбарани се оние до три...

Во Македонија од година во година се намалува бројот на возила што се увезуваат.  Податоците на Царинската управа за регистрирани возила покажуваат дека минатата година...

Дивечот опасен за здравјето – тешки метали откриени во фазаните, дивите свињи и зајаците

Црниот дроб од дивечот е ризичен по здравјето на луѓето. АХВ апелира граѓаните да не го конзумираат. Анализите покажале дека содржи и до...

НАЈНОВИ