И Викторија Бекам покажа која боја дефинитивно ќе се носи претстојната сезона

0 Сподели Бојата што дефинитивно ќе ја обележи претстојната пролет, но и преостанатите годишни доба годинава, е бојата на лаванда. Иаково минатото беше резервирана само...

Ријана го спои неспоивото

Пејачката од глава до петици во омилениот моден бренд 0 Сподели Иако има своја модна линија, Ријана со овој стајлинг јасно покажа кој...

„Ископирајте“ го стилот на познатите дами

Инспирација... 0 Сподели Го анализираме најдобриот стил на познатите личности и ви овозможуваме да го подновите вашиот стил. Денес ја издвоивме Бела Хадид...

Најдобриот уличен стил во Милано

Чао, Милано! 0 Сподели Модната недела во Милано заврши, а ние ви го прикажуваме најдобриот  уличен  стил забележан на улиците на еден од...

Нина Бадриќ во секси издание: Мини-фустан во кој сите жени изгледаат фантастично

Нина Бадриќ во гламурозно модно издание! 0 Сподели Модниот избор на Нина Бадриќ ќе им се допадне на сите модерни жени Малиот црн фустан...

Засекогаш… џинс! Трендови 2018

И оваа сезона, фармерките се еден од водечките трендови. Се носат во сите можни облици, а доминираат моделите со извезени цветови, искинати рабови, па...

Храна за модната фантазија: 17-то издание на Моден викенд Скопје

Целта на овој проект е да се предизвикаат имагинациите и визуелната култура кај сите модни вљубеници 0 Сподели Бидете сведоци на 17-тото издание на...

„Дизел“ порачува: „Да го задржиме несовршенството на светот“

Diesel оваа сезона презентира прекрасна романса Go with the flaw. Приказна за момче и девојка, кои се запознаваат и се вљубуваат, откако претходно и...

Модата на Оскар: Грст воодушевувања, понекое разочарување и многу голотија! (ФОТО)

Ноќта на Оскарите, одржани  помеѓу неделата и понеделникот, донесоа многу гламур, воодушевување и разочарување, но исто така и многу, многу голотија. Тараџи Хенсон Облечена во отворена...

„Очилата на баба“ стануваат хит аксесоар оваа година

2 Сподели Гик-очилата минатата година ги гледавме насекаде – од Кендал Џенер до Емили Ратајковски, и тогаш кога мислевме дека по големата масовност ќе...

НАЈНОВИ