Научниците конечно открија што е постаро – кокошката или јајцето

Одговорот на прашањето кое ги мачеше сите научници – што е постаро, кокошката или јајцето, конечно го најдоа научниците од Уницерзитетот Шефилд и Варвид,...

ФОТО: Баба чистеше прозорец и стана хит на Интернет

Фотографија од една баба која го чисти прозорецот стана хит на социјалните мрежи. На една Фејсбук страница е објавена фотографијата која предизивика лавина коментари. Корисниците...

ФОТО: Родена е еден ден по лимитот за абортус – Никој не верувал дека...

Предвременото раѓање е проследено со цела низа здравствени компликации кои може да го загрозат животот на детето или да му го отежнат животот и...

Додека се пораѓала слушнала лоша вест: Резултатите од крвта биле ужасни, а потоа следуваше...

„На први март станав мајка за прв пат. Заедно со малото момче, добив и страшна дијагноза“. Вака ја започнува својата приказна 25-годишната Кортни Кигли. Таа...

Дамите завидуваат, мажите даваат комплименти: Оваа манекенка воодушевува со своите нозе (ФОТО)

Швеѓанката Ула Естергрен може да се пофали со успешна кариера на манекенка и бодибилдерка, но и со прилично долги нозе, поточно – 101,6 сантиметри. Благодарејќи...

Нема да верувате што овој човек не успеал да докаже на суд

Романски државјанин не успеа во локалниот суд во градот Васлуј да докаже дека е жив. Имено, 63-годишниот Константин Релиу побара од судот да го...

Ова се хороскопските знаци кои секогаш знаат како да го добијат она што го...

Суптилно и на начин препознатлив само за нив, тие секогаш успеваат да дојдат до посакуваниот резултат. А вие, не сте ни свесни како успеале...

Мистеријата на датумот на смртта на Хокинг: Денот на кој почина крие неверојатна симболика

ден од најголемите научници во современата историја Стивен Хокинг почина на Светскиот ден на бројот Пи, кој се слави, не без причина, на денот...

ФОТО: Има 50 години и тело како тинејџерка, позираше во бикини на -40 степени

Животни цели и се да патува по светот додека носи бикини, кои ги нарекува „свој оклоп“, без оглед на временските прилики. Луи Јелин од Кина...

Од авион испаднале три тони злато на писта

Повеќе од три тони злато испаднаа од руски товарен авион „Ан-12″ при самото полетување, кога една врата случајно се отворила. Во авионот имало околу девет...

НАЈНОВИ