(ВИДЕО) Пушела, пиела, јадела месо и благо, а живеела 122 години – еве како!

Жан Калмен од Франција имала 122 години и пет месеци кога починала во август 1997 година. Тогаш официјално добила титула за најстара личност која...

Исповед на една Бугарка: Четири пати бев продадена како проститутка

Светла за бугарската телевизиска станица ТВ7 ја раскажа својата трагична судбина кога од 1999 година била принудена да стане проститутка во Благоевград, Охрид,...

„Не можам повеќе, помогнете ми“: Ќерка му е убавица, но анорексична е, се дрогира...

Фотографиите на ќерката на легендарниот руски тенисер, Јевгениј Кафељников осамнаа на руските порно страници, а не е познато како истите беа набавени, односно...

Најубавите цитати од Библијата

Библијата е Светото Писмо на христијаните, упатено од Бога до човекот. Библијата е богата со мудрост, со насоки за правилно и богоугодно живеење,...

КРСТЕТЕ СЕ СЕКОЈ ПАТ КОГА ЌЕ ПОМИНЕТЕ ПОКРАЈ ЦРКВА: Еве што значи тоа!

Веќе неколку години наназад сведоци сме дека луѓето штом ќе здогледаат црква или ќе поминат покрај неа дали со превоз или пеш ,...

Бред Пит одлучи да живее без секс – еве и зошто…

Бред Пит се уште целосно не се опоравил од разводот со Анџелина Џоли, па решил да го промени својот живот од корен, пишуваат странските...

ЕМОТИВНО: Фотографка овековечи породување во болнички ходник

„Се сеќавам дека мојот сопруг ми стави крпа под главата, бидејќи беше загрижен да не ми е неудобно. Тој маж е неверојатен. Тој...

КОСТИМ ЗА КАПЕЊЕ СПОРЕД ОБЛИКОТ НА ЗАДНИКОТ: Кој модел е за вас?

Се ближи летната сезона и веќе многумина се во потрага за нов костим за капење. Иако е полесно да се најде горен дел,...

Приказна за сите татковци кои имаат ќерки која морате да ја прочитате!

Млад брачен пар решил да помине еден ден во тотална изолација. Двајцата се договориле да не отвораат никому и да не се јавуваат...

СТАРЕЦОТ И МОМЧЕТО: Поучна приказна што секој треба да ја прочита

Приказна за момчето кое упорно учело молитви, но ништо не можело да запамти, па разочарано се прашувало дали треба да престане да се...

НАЈНОВИ