Home Authors Posts by zaga

zaga

8478 POSTS 0 COMMENTS
Една баба од Загреб на многу екстремен начин одлучила да ги мие прозорците, и во тој момент некој ја фотографирал и ја објавил фотографијата на Фејсбук. „Ниту загрепчаните не се далеку од нас по лудоста“ – стои под фотографијата која е објавена на страницата „Дневна доза на просечен...
„Немам дури ни размислувано на оваа тема. Со сите други работи што ми се случија во животот, лесно беше да се заборави на тој дел. Оттогаш пројдоа три години, а јас и понатаму сум неодлучна кога е сексот во прашање.“ Анонимна мајка која со години нема интима, јавно...
ЈП „Паркови и зеленило“ се вклучи во реализација на проектот „Денови на пролетта – Денови на екологијата“ во организација на Град Скопје, а во соработка со ЈП „Комунална хигиена“, Пакомак и УНДП. Претпријатието обезбеди 23 дрвени тезги-штандови за презентирање на експонатите изработени од рециклиран материјал од страна на изложувачите. Тезгите...
Утре припадниците на МВР ќе одржат заедничка вежба за итна реакција со амбасадата на САД во Скопје. Вежбовните активности ќе се одржат во кругот на амбасадата. Ги известуваме граѓаните дека може да се слушнат сирени за итни случаи и аларми, како дел од сценариото. Вежбовните активности ќе вклучат наизменично затворање на...
Тие немаат влакна на јазикот, а вистината секогаш ќе ви ја кажат во лице, без преправање. Додека некои знаци знаат да ја премолчат вистината, овие два хороскопски знаци се најпознати по суровата искреност. Иако поради тоа многу губат во животот, тие не се откауваат од своите принципи. ОВЕН Огнениот...
Поранешниот фудбалер на Црвена Ѕвезда, сега фудбалски менаџер Ненад Јестровиќ и неговата поранешна сопруга Тамара жестоко се пресметаа пред неговата зграда во Белград. Ненад и Тамара, кои веќе неколку години се разведени, се скарале кога таа доаѓала да го земе својот син, кој бил кај татко му.  Очевидците тврдат дека...
Одговорот на прашањето кое ги мачеше сите научници – што е постаро, кокошката или јајцето, конечно го најдоа научниците од Уницерзитетот Шефилд и Варвид, пишува британски Дејли Меил. На најчестото поставувано прашање, најголем број од луѓето одговарале дека тоа е јајцето, со објаснување дека на тој начин дури и диносаурусите...
Регулаторната комисија за енергетика треба да ја направи новата корекција на малопродажните цени на нафтените деривати, која ќе важи од понеделник. При последната промена на цените Дизелот поскапе 1 денар, 98 октанскиот супер за половина. Цената на ЕУРОСУПЕР БС98 се зголеми за половина денар поскапо и ќе чини 67,5...
Регулаторната комисија за енергетика треба да ја направи новата корекција на малопродажните цени на нафтените деривати, која ќе важи од понеделник. При последната промена на цените Дизелот поскапе 1 денар, 98 октанскиот супер за половина. Цената на ЕУРОСУПЕР БС98 се зголеми за половина денар поскапо и ќе чини 67,5 денари. Цената на...
Во Македонија од година во година се намалува бројот на возила што се увезуваат.  Податоците на Царинската управа за регистрирани возила покажуваат дека минатата година се регистрирани 2.615 возила помалку во споредба со 2016 година, а драстично намалување за дури 31.033 возила има во однос на 2010 година кога беше...